Press Room

VHV Supports Fire Related Risks

"İş ortaklarımıza, desteğimize ihtiyaç duydukları her boyuttaki işte hiçbir kısıt olmaksızın bize gelebileceklerini söylüyoruz ve bu ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz."

2016 yılı temmuz ayı itibarıyla Türk sigorta piyasasına reasürans desteği sunmaya başlayan VHV Reasürans, sınai ve ticari yangın risklerinde de iş ortaklarına reasürans desteği sunuyor. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan VHV Reasürans Genel Müdürü Maximilan Stahl, risklerin VHV Reasürans’m bu alanda sektör deneyimine sahip ve piyasa dinamiklerine hâkim underwriter’ları tarafından değerlendirildiğini söyledi.

Bunun yanı sıra, Almanya’daki ana şirket VHV Allgemeine’nin yangın risklerinde sahip olduğu deneyimlerden de faydalandıklarını belirten Stahl, bu sayede bu alanda iş ortaklarına farklı çözüm olanakları sunabildiklerini belirtti.

VHV Reasürans Yangın Departmanı Müdürü Gürer Baykal da, VHV Reasüransın riziko kabul kriterlerinde istisna edilen bir faaliyet kolu bulunmadığını, önceliklerinin risk kalitesi olduğunu vurguladı. Bu ön şartın temin edilmesi durumunda, sektörde riskli kabul edilebilen faaliyet kollarına da destek olabildiklerini belirten Baykal, herhangi bir bedel veya prim alt kabul limitlerinin bulunmadığını aktardı. Baykal, sözlerine şu şekilde devam etti: “İş ortaklarımıza, desteğimize ihtiyaç duydukları her boyuttaki işte hiçbir kısıt olmaksızın bize gelebileceklerini söylüyoruz ve bu ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”


« Go Back